V Nočním běhu v Malenovicích vybojovali prvenství Filip Vabroušek a Markéta Laciková

Vytrvalec z Malenovic Filip Vabroušek ovládl 3. ročník Franz Josef Kaiser Nočního běhu ve Zlíně – Malenovicích. V závodu dlouhém 6,2 kilometru, dosáhl času 23:24.

Druhé místo obsadil Jakub Vodárek z Otrokovic, který byl v cíli pomalejší o 16 sekund, bronzovou pozici vybojoval v čase 25:44 Jiří Červenka, čtvrtý byl Pavel Červenka (oba SP Malenovice, 26:31), pátý skončil Václav Petrásek (26:36).

Filip Vabroušek, který v Nočním běhu v Malenovicích obhájil prvenství z loňského roku, si byl den před závodem proběhnout trasu. Do kopce běžel volnějším tempem, z kopce svižnějším tempem.

Vývoj malenovického Nočního běhu měl pod kontrolou.

,,Po startu jsme běželi na čele společně s Jakubem Vodárkem. Zhruba po 500 metrech v náběhu do terénního stoupání jsem se od svého největšího soupeře odpoutal. Poté jsem si na první pozici před Jakubem hlídal náskok. První příčku jsem udržel až do cíle. Musel jsem si ale dávat pozor na kluzkou trasu. Proto jsem v některých úsecích běžel po trávě,“ prozradil Vabroušek.

Ten se však šetřil na Luhačovický půlmaraton, proto závod běžel s rezervou.

,, Přesto jsem s výsledným časem spokojený,“ tvrdí Filip Vabroušek.

Závod žen vyhrála díky času 29:13 Markéta Laciková, stříbro brala Hana Laciková (29:42, obě Démonky staříčských štol), třetí do cíle doběhla Kateřina Žůčková, čtvrté místo obsadila Jitka Bařinková (Dia Zlín, 31:06), pátá skončila Jana Šotolová (31:56).

,,Hned na začátku závodu jsem se mezi ženami probojovala na první pozici. V příjemném prostředí se mi běželo dobře. Zejména závěrečný seběh jsem si užívala. V něm jsem ještě dokázala zrychlit tempo. Seběhy jsou totiž moje silná stránka,“ uvedla v cíli spokojená Markéta Laciková.

Závod v Malenovicích, který pořádal spolek Běhy Zlín, byl posledním třetím z letošního třídílného seriálu Franz Josef Kaiser Nočních běhů 2024. Doprovázelo ho příznivé počasí. Bylo po dešti, teplota se pohybovala kolem 17°C.

Letošního malenovického Franz Josef Kaiser Nočního běhu se ve všech kategoriích včetně tandemů zúčastnilo 80 běžců.

Start i cíl závodu byl u hradu v Malenovicích. První část trasy vedla po stezkách v blízkém lese, druhá část po cyklostezce.

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ V FRANZ JOSEF KAISER NOČNÍM BĚHU VE ZLÍNĚ – MALENOVICÍCH 2024:

• Muži do 39 let: Filip Vabroušek (Malenovice) 23:24
  • Muži do 49 let: Václav Petrásek 26:36
  • Muži do 50 let: Pavel Červenka (SP Malenovice) 26:31
  • Junioři: Kryštof Sumec (AK Kroměříž) 28:13
  • Ženy do 39 let: Markéta Laciková (Démonky staříčských štol) 29:13
  • Ženy do 49 let: Kateřina Žůčková 29:59
  • Ženy nad 50 let: Hana Laciková (Démonky staříčských štol) 29:13
  • Juniorky: Elen Kaňová (Biatlon Halenkovice) 33:36