Noční běh v Kroměříži vyhráli Matěj Beníček a Kateřina Ryšánková

Matěj Beníček vyhrál 5. ročník Nočního běhu v Kroměříži. Malenovický reprezentant otrokovického KESBUK Teamu dosáhl v úvodním podniku z letošního pětidílného seriálu večerních běhů ve Zlínském kraji, který měřil 5 kilometrů, času 16:30. Druhé místo vybojoval s osmatřicetisekundovou ztrátou Pavel Dvořák (Atletika Alojzov), bronzovou pozici obsadil v čase 17:14 Jiří Novotný (Kladníky).

MATĚJ BENÍČEK NEMĚL ZÁVOD V KROMĚŘÍŽI V PLÁNU

„Závod v Kroměříži jsem neměl v plánu. Po účasti v samozávodu v Rohálovském padesátikilometrovém ultramatatonu jsem v týdnu jenom vyklusával. Pro start v Kroměříži jsem se rozhodl až ve čtvrtek,“ vysvětloval Matěj Beníček.

Ten v sobotu ještě stihl navštívit český šampionát v běhu na 10 000 metrů v Otrokovicích. Večer v Kroměříži se mu dařilo.

„Kilometr po startu jsem se dostal do vedení a potom už jsem si pobyt na první příčce kontroloval až do cíle,“ upozornil 27letý Beníček na klíčový moment v závodu.

Trať se mu líbila. „Zajímavé bylo běžet v Zámecké zahradě v doprovodu zvuků různých ptáků,“ svěřil se ještě Matěj Beníček, který slibuje, že se do Kroměříže vrátí příští rok obhájit první příčku v tamním Nočním běhu.

DAŘILO SE TAKÉ DALŠÍM REGIONÁLNÍM BĚŽCŮM

Na Hané se dařilo také dalším reprezentantům z našeho kraje. Jan Kábela (17:22) skončil čtvrtý, Jiří Červenka (oba SP Malenovice, 17:39) pátý, František Dosoudil z Hulína (Fénix sport, 17:57) šestý, Josef Barot (TJ Slavkov pod Hostýnem, 18:11) sedmý, Lukáš Matula ze Zlína byl díly času 18:37 devátý a Marek Novotný (SKP Zlín, 19:03) doběhl desátý.

KATEŘINA RYŠÁNKOVÁ JE PYŠNÁ NA SVOJI MAMKU

Závod žen ovládla členka klubu Klimatex Running Team Kateřina Ryšánková z Babic u Uherského Hradiště, jež se blýskla časem 20:41. Stříbrná Jitka Bařinková ze Zlína byla v cíli o 1 minutu a 18 sekund pomalejší. Třetí skončila Veronika Jínková z Kvasic (Chřibské paninky, 22:05). Těsně za medailovými pozicemi na čtvrtém místě doběhla Nikola Novosadová (22:07), Iva Karafiátová (Mattoni Freerun Zlín, 22:21) obsadila pátou příčku.

„Na tento závod jsem se speciálně nepřipravovala. Do Kroměříže jsem se ale kvůli atmosféře v tamním večerním běhu těšila,“ přiznala Kateřina Ryšánková.

Vytrvalkyně z Babic u Uherského Hradiště od začátku mezi ženami běžela na prvním místě.

„Běžela jsem, co mi plíce dovolily, ale také jsem vnímala křik pávů v parku v  Podzámecké zahradě. Výběh po závěrečných schodech byl však velmi náročný. Závěr v uličce v podloubí těsně před cílem jsem si však užívala,“ radovala se pětadvacetiletá Ryšánková ze zisku první příčky.

Závod v Kroměříži byl pro ni výjimečný i tím, že se ho poprvé zúčastnila i její mamka Pavla Ryšánková, která skončila v ženské kategorii nad 50 let na čtvrté pozici.

„Proto jsem na ni pyšná, víc než na sebe,“ cenní si povedeného výkonu Kateřina Ryšánková svojí mamky.

NA HANÉ SI ZAZÁVODILO 128 VYTRVALCŮ

Závodu, který se běžel v okolí kroměřížského Velkého náměstí a v Podzámecké zahradě se ve všech kategoriích zúčastnilo 128 běžců a běžkyň.