Noční běh v Rožnově pod Radhoštěm suverénně vyhrál Pavel Cimbálník, mezi ženami byla nejrychlejší Markéta Laciková

Vítězství v něm vybojoval největší favorit Pavel Cimbálník. Reprezentant domácího klubu AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm na Valašsku dosáhl času 26:34. Stříbrnou příčku obsadil Martin Holiš (BAP Pustevny), který byl v cíli pomalejší o 1 minutu a 14 sekund, třetí byl obhájce prvenství z loňského roku David Mikala (AK Emila Zátopka Kopřivnice, 29:10).

Pro Pavla Cimbálníka to byla premiérová účast v rožnovském Nočním běhu.

„Závod jsem chtěl vyhrát,“ plánoval.

Taktiku ale neměl připravenou žádnou.

„Běžel jsem, na co jsem měl a vyšlo mi to,“ potěšilo vítězství vytrvalce ze Zašové v barvách klubu AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm.

Vývoj závodu a pobyt n prvním místě si pohlídal.

„Úvodní 2 kilometry jsem běžel na čele s Martinem Holišem, poté jsem mírně zrychlil tempo a na první příčce jsem se osamostatnil. Na první pozici jsem pak doběhl až do cíle,“ upozornil na rozhodující moment Cimbálník.

S nástrahami tmy se vypořádal bez problémů.

„Trochu pozor jsem si musel dávat jenom při seběhu od Jurkovičovy rozhledny,“ přiznal běžec z Valašska.

Po závodě se byl s kamarádem Martinem Holišem ještě v Rožnově pod Radhoštěm vyběhat a potom zamířil domů do Zašové, kde se stavil na místním Gastrofestival.

„Tam jsem únavu zahnal pivem,“ prozradil ještě Pavel Cimbálník.

Z regionálních běžců skončil ještě Jiří Novotný (Kladníky, 29:53) čtvrtý, Miroslav Bětík z Pozlovic (J. E. M. M. Team Bětíci, 30:42) pátý, Tomáš Pečenka (AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm, 31:05) osmý a Jakub Plhoň (Mattoni FreeRun Zlín, 31:11) devátý.

Závod žen vyhrála ve skvělém čase 34:08 Markéta Laciková (TJ Slezan Frýdek-Místek), před Hanou Lacikovou (Staříč, 35:48), bronz si pověsila na krk domácí atletka Iva Hapalová (AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm, 36:14), Lucie Jurošová (37:01) doběhla čtvrtá, Jitka Bařinková (Dia Zlín, 37:17) skončila pátá.

V Rožnově pod Radhoštěm si zazávodilo 50 mužů, 33 žen a 7 tandemů.

Start i cíl byl v rožnovském Městském sadu u Hudebního altánu. Trať vedla k Jurkovičově rozhledně a zpět. Běželo se i přes nasvícený skanzen a Valašskou dědinu.

Další poslední letošní Noční běh na Zlínsku se uskuteční ve středu 27. září ve Zlíně – Malenovicích. Online registrace do něho je už nyní možná na www.behyzlin.cz

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ V FRANZ JOSEF KAISER NOČNÍM BĚHU V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM 2023:

• Muži do 39 let: Pavel Cimbálník (AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm) 26:34
  • Muži do 49 let: Martin Holiš (BAP Pustevny) 27:48
  • Muži nad 50 let: Miroslav Bětík (J. E. M. M. Bětíci) 30:42
  • Junioři: Vojtěch Juřica (TJ Slezan Frýdek-Místek) 30:58
  • Ženy do 39 let: Markéta Laciková (TJ Slezan Frýdek-Místek) 34:08
  • Ženy do 49 let: Hana Pokludová 42:36
  • Ženy nad 50 let: Hana Laciková (Staříč) 35:48
  • Juniorky: Lucie Jurošová 37:01