Sobotní dvanáctihodinový Noční běh na Rusavě odstartuje ve Ski areálu ve 20 hodin

Seriál Franz Josef Kaiser Nočních běhů 2023 ve Zlínském kraji pokračuje v sobotu 15. července 7. ročníkem Nočního běhu na Rusavě.

Start dvanáctihodinového závodu, který pořádá spolek Běhy Zlín, je v místním Ski areálu, ve 20 hodin. Konec závodu je v neděli ráno v 8 hodin.

„Závod se poběží se na 5 kilometrovém okruhu. Zvítězí ten, kdo za 12 hodin uběhne největší vzdálenost,“ vysvětluje kritéria jeden z pořadatelů Bob Komín.

Jeho organizační tým vypsal 4 mužské kategorie, 4 ženské kategorie, zazávodit si můžou i dvoučlenné štafety, tři až čtyřčlenné štafety a pěti až šestičlenné štafety. Všechny bez rozdílu věku a pohlaví.

Startovné pro jednotlivce je 600 Kč (do čtvrtku 13. července), nebo 700 Kč na místě v den závodu. Do čtvrtku 13. července dvoučlenná štafeta zaplatí 1200 Kč, tří až čtyřčlenná štafeta 2400 Kč a pěti až šestičlenná štafeta 3600 Kč. V sobotu 15. července dvoučlenná štafeta má startovné za 1400 Kč, tří až čtyřčlenná štafeta za 2800 Kč a pěti až šestičlenná štafeta za 4200 Kč.

Na Rusavě letos pořádají také 5 kilometrů dlouhý závod. Startovné do něho je do 13. července 350 Kč, při platbě na místě v den závodu na Rusavě 400 Kč.

Pětikilometrový závod odstartuje rovněž ve 20 hodin.

„V ceně startovného je finišerská medaile v cíli, očerstvení v cíli, jídlo ve formě bufetu v cíli, měření času čipovou technologií, reklamní předměty od partnerů a zdravotní a pořadatelská služba,“ prozradil Komín.

Sobotní prezence probíhá mezi 17. a 19.30 hodinou.

Pořadatelé v Hostýnských vrších připravili ještě rodinný Charitativní běh pro Handicap Zlín. Ten se poběží po sjezdovce ve Ski areálu Rusava, měří 400 metrů a má start v 19 hodin.

„Také účastníci charitativního běhu obdrží finišerskou medaili a občerstvení v cíli,“ upozorňuje Bob Komín.

V loňském roce hlavní 12 hodinový závod v Nočním běhu na Rusavě vyhrál Rostislav Bajtek z Českého Těšína (NVPP Team). Prvenství mezi ženami vybojovala Kateřina Klepáčová ze Slezanu Frýdek-Místek.

Lubomír Hotař