Startuje nový ročník Franz Josef Kaiser Nočních běhů

Letošní pětidílný seriál Franz Josef Kaiser Nočních běhů ve Zlínském kraji startuje v sobotu 22. dubna v Kroměříži

Běžecký seriál, pořádaný spolkem Běhy Zlín, je určen široké veřejnosti. Akce postupně zavítá do také do Holešova, Rusavy, Rožnova a Zlína. Součástí závodů je i Rodinný charitativní běh pro Handicap Zlín, který vždy předchází večernímu běhu.

Běžci mají možnost běhat v místech, které mají svoji historii a běžně jsou ve večerní dobu nepřístupné veřejnosti. ,,Například v Kroměříži trať vede Podzámeckou zahradou. Do ní se přitom veřejnost po setmění běžně nedostane,“ popsal atraktivitu kroměřížského závodu předseda spolku Běhy Zlín Bob Komín.

Start pět kilometrů dlouhého závodu v Kroměříži je na Velkém náměstí, ve 20.30 hodin. 

Odměny v hlavním závodě čekají na nejlepší ve čtyřech mužských a ženských kategoriích, včetně juniorů. Součástí běžeckého závodu je i tandemový běh dvojic složených z jedné ženy a jednoho muže bez rozdílu věku.

Podzámeckou zahradou také vede i část Rodinného charitativního běhu pro Handicap Zlín, který měří jeden kilometr. Charitativní běh je určen pro rodiny s dětmi. Všichni získají účastnickou perníkovou medaili a startovní číslo na památku. „Vítězem tohoto běhu jsou všichni účastníci. Jeho celý výtěžek bude poukázán spolku Handicap Zlín,“ informují organizátoři na webu www.nocnibehy.cz.

Rodiny s dětmi se mohou v Kroměříži těšit i doprovodný program. Připraveny jsou dovednostní a zábavné hry. Kulisu akce bude dělat i spolek vojenské historie Von Macenau věnující se období Rakouska-Uherska. Děti se budou moci třeba vyfotit s vojáky v dobovém oblečení a dospělí ochutnat dobroty z polní kuchyně,“ přiblížil doprovodný program Bob Komín.

Každý účastník Franz Josef Kaiser Nočního běhu dostane v cíli na památku originální medaili. Letos je inspirována noční květinou Nocenkou zahradní. „Na každé akci získá účastník jeden z pěti okvětních lístků Nocenky. Po všech pěti akcích, tak bude mít účastník všech závodů celou květinu, navíc s erby všech pěti míst, kde běháme,“ popsal Bob Komín. Medaile ze dřeva ručně vyrábí zakladatel Nočních běhů Vladan Daněk z Holešova.

Na Noční běh v Kroměříži je možné se přihlásit přes web za zvýhodněné startovné do 20. dubna. Také bude možná registrace na místě v den závodu.

V loňském roce kroměřížský Noční běh mezi muži vyhrál Matěj Beníček (KESBUK). Otrokovický vytrvalec doběhl do cíle v čase 16:30. V závodu žen zvítězila Kateřina Ryšánková z Babic u Uherského Hradiště (Klimatex Running Team, 20:41).

V roce 2022 si v Nočním běhu v Kroměříži ve všech kategoriích zazávodilo 128 běžců a běžkyň.

TERMÍNY FRANZ JOSEF KAISER NOČNÍCH BĚHŮ VE ZLÍNSKÉM KRAJI POŘÁDANÝCH SPOLKEM BĚHY ZLÍN 2023:

  • 22. dubna: Kroměříž (5km)
  • 20. května: Holešov (10km)
  • 15 a 16. července: Rusava (5km a 12hodinovka)
  • 2. září: Rožnov pod Radhoštěm (6km)
  • 27. září: Zlín (6km)