Trasa Nočního běhu v Rožnově pod Radhoštěm povede přes Dřevěné městečko a Valašskou dědinu

Seriál letošních Franz Josef Kaiser Nočních běhů ve Zlínském kraji pokračuje v sobotu 2. září 5. ročníkem závodu v Rožnově pod Radhoštěm.

Čtvrtý závod z letošní pětidílné série startuje v rožnovském Městském sadu u Hudebního altánku ve 20 hodin. Cíl bude na stejném místě. Poběží se k Jurkovičově rozhledně a zpět. ,,Hlavní závod měří 7,1 kilometru. Díky výborné spolupráci a ochotě Valašského muzea v přírodě se poběží i přes večerně nasvícené Dřevěné městečko a přes Valašskou dědinu,“ prozradil jeden z pořadatelů ze Spolku Běhy Zlín Bob Komín. Prezence probíhá mezi 18. a 19.30 hodinou.

,,Atleti můžou poměřit síly ve 3 mužských a 3 ženských kategoriích. Zazávodit si můžou také junioři, juniorky a tandemy MIX složené z jednoho muže a jedné ženy bez rozdílu věku. Navíc pořádáme ještě Rodinný charitativní běh pro Handicap Zlín. Ten odstartuje v 19 hodin. Jeho trať je dlouhá 1,1 kilometru,“ zve na Valašsko Komín. Od 17 hodin bude také připraven skákací hrad a drobné aktivity pro děti.

Startovné do čtvrtku 31. srpna je 350 Kč, tandemy ho mají za 700 Kč. Na místě v den závodu je startovné 400 Kč, tandemy zaplatí 800 Kč. ,,V jeho ceně je fišinérská medaile v cíli, občerstvení v cíli, měření času čipovou technologií, reklamní předměty od partnerů závodu, zdravotní a pořadatelská služba,“ informuje Bob Komín.

V loňském roce Noční běh v Rožnově pod Radhoštěm vyhrál David Mikala z AK Emila Zátopka Kopřivnice, který v 6,2kilometrovém závodu zaběhl čas 25:46. Mezi ženami zvítězila Martina Mazáčová z Příbora (31:02).

Lubomír Hotař