V Kroměříži v sobotu začíná seriál nočních běhů. Závod startuje na Velkém náměstí ve 20.30 hodin

Letošní pětidílný seriál nočních běhů ve Zlínském regionu začíná v sobotu 23. dubna 5. ročníkem Nočního běhu v Kroměříži. Start 5 kilometrů dlouhého závodu je na kroměřížském Velkém náměstí ve 20.30 hodin.  Cíl bude na stejném místě. Prezentace probíhá od 17 do 20 hodin. Závod pořádá Spolek Běhy Zlín.

„Atleti mají možnost poměřit síly ve 3 mužských a 3 ženských kategoriích na trati v Podzámecké zahradě. Zazávodit si můžou také junioři a juniorky a tandemy mix složené z jedné ženy a jednoho muže bez rozdílu věku. Od 19 hodin jsme nachystali ještě Rodinný charitativní běh. Ten měří 1 kilometr. Charitativní běh je určený pro rodiny s dětmi. Všichni získají účastnickou medaili, děti také startovní číslo. Vítězem tohoto běhu budou všichni účastníci. Jeho celý výtěžek bude poukázán Spolku Handicap Zlín,“ informuje Bob Komín za organizátory závodu. 

Ten také upozorňuje, že startovné v hlavním závodu je do čtvrtku 21. dubna 300 Kč, při platbě na místě v den závodu 400 Kč. Tandemy zaplatí startovné 600 Kč.

„V jeho ceně je finišérská medaile v cíli, občerstvení a jídlo v cíli, měření času čipovou technologií, reklamní předměty od partnerů, zdravotní a pořadatelská služba,“ prozradil ještě Komín.

Kvůli koronavirové pandemii se poslední ročník kroměřížského Nočního běhu konal v roce 2019. Před dvěma lety se ho ve všech kategoriích zúčastnilo 321 běžců a běžkyň. 

Závod mužů vyhrál Tomáš Navrátil. Reprezentant AK Kroměříž si pro první příčku doběhl v čase 16:28. Mezi ženami vybojovala první místo rovněž členka kroměřížského atletického klubu Martina Novotná. Vytrvalkyni z Brusného v cíli naměřili čas 20:24. 

TERMÍNY NOČNÍCH BĚHŮ VE ZLÍNSKÉM KRAJI POŘÁDANÝCH SPOLKEM BĚHY ZLÍN 2022: 

  • 23. dubna: Kroměříž 
  • 21. května: Rožnov pod Radhoštěm
  • 16. července: Rusava 
  • 3. září: Holešov 

Lubomír Hotař

Ilustrační foto